Meditasyon X Çay

Meditasyon X Çay

Meditasyon aslında hiçbir şey yapılmayan, sadece var olunan bir hal… Dalgalanan zihni bir nebze olsun dinginleştirip, onun dinlenmesine yarayan bir alan.

8 duyudan oluşan duyu sistemi, insanların gündelik hayattaki tercihlerini belirler. Her bir duyunun kendince ihtiyaçları var ve o ihtiyaçlar giderilmeden harekete geçmek yapılan işleri verimsiz kılar.  Örneğin 8. duyu olan içsel algı ile isteklerinizi yönlendirirsiniz.  Hayatınızda var olan basit deneyimleri, kendinizi rahatlatacağınız ve ruhunuzu dinlendirecek aktivitelere çevirmek mümkün. Çay ritüelini meditatif bir aktiviteye çevirmenize yardımcı olabilecek ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. 

Doğru çayın meditasyona olan olumlu etkisi asla yadsınamaz.  Öncelikle ilk dikkat etmemiz gereken madde çayımızı demleyeceğimiz suyun kalitesi. Çayınızı demlerken kullanacağınız su her zaman taze kaynatılmış, düşük sertlikte kaliteli içme suyu olmalı.  Suyun birkaç defa kaynatılması mineral derişimini değiştirir; lezzeti bozar.  Suyun dinlendirici etkisinden mümkün olabildiğince faydalanmak için suya odaklanın. Nefes alışverişinize odaklanın. Suyun kaynamasının ve nefes alışverişlerinizin ritmini hissedin. Üzerinde yaşadığınız Dünya’nın büyük bir çoğunluğu sudur. Vücudunuzun büyük bir kısmı sudan oluşur. Su hayattır. Seyretmenin keyfini çıkarın.

İkinci madde doğru demleme süresi çayın lezzeti ve aromasını almanız açısından önem taşır. Rahat bir koltuğa oturarak fincanın üstündeki buharı izleyin. Çayın büyüleyici kokusunu ve aromasını içinize çekin.
Meditasyon yaparken zorlanılan en büyük unsur gevşemek ve anı yaşamaktır. Sizler için hazırladığımız Yoga ve Theraphy çayı içeriğinde bulunan rooibos ve lemongrass bitkisinin sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi sayesinde sizin anda kalmanıza yardımcı olur. Rahatlamış beden aynı zamanda sakinleşmiş bir zihin demektir. Bedeni rahatlatan çaylar sizlere bu konuda destek olacaktır.